Gülru

8.yıl

Canım Kızım!

Yine bir yılı ardımızda bırakıyoruz bugün. Seninle her geçen gün çok daha sahici bir ilişkimiz olduğuna inanıyorum. Sahici diyorum çünkü; içinde huzurun, tartışmanın, itirazın, muhabbetin, sevginin, büyümenin olduğu bir ilişki bu. Çoğu vakit ne kadar olgun ve düşünceli olduğunu düşünüyorum bu ilişkimizde. Zaman zamansa söylediklerimin ve yazdıklarımın uygulama zamanın o kriz anları olduğuna inanıyorum.

Büyüyorsun… İçinde pek çok duygu çarpışıyor. Tüm bunlara rağmen, ablalığın, şefkatin, arkadaşlığın, dostluğun da büyüyor.

Bu yıla bir isim vermem gerekse, slime yılı demem gerekir sanırım. Evde ne bulduysan slime yapmak için kullandın. Bir gün bu tutkunun biteceğini umuyorum. Yoksa her şey ve her yer bana slime ı hatırlatmak üzere:)

Yepyeni arkadaşlıklar kuruyorsun artık. Sevindiğim bir çocukluk yaşıyorsun. Sokaklar, oyunlar, dostluklar, hatıralar, hayal kırıklıkları, istekler ile geçen bir çocukluk bu.

Bu ilişkilerin içinde, yemediğimiz markalara olan özenini öyle takdir ediyorum ki… İraden için, bunu içselleştirdiğin için, zaman zaman onları yemek için güçlü bir istek duymana rağmen ” hayır” deyişin için , sana belli etmesem de, çok gururlanıyorum.

Bu yıl zor bir yıldı yavrum. Büyüdüğünde hepsini konuşmak için zamanımız olur inşallah. Şahit olduğun, bizim gündem uzak tuttuğumuz için habersiz olduğun pek çok şey oldu. Anlamaya çalıştığın durumlar da. Anlatmaya çalıştım ama biliyorum , yaşananları anlaman mümkün değil. Çocuk kalbinin, bunu anlayamaması ne büyük bir şükür.

Bu yılda değişmeyen şeyler var tabi… Uyku gibi mesela. ” Bugün çok yorulmuştur” dediğimiz her gün, daha da güçlenerek çıkıyorsun, uykusuz zamanlardan. Artık ergenlikte nasipse diyorum:)

Ardımızda bıraktıklarımız, nasip olursa yaşayacaklarımız şükür sebebin olsun inşallah.

Doğum günün kutlu olsun canım yavrum. İyi ki doğdun, iyi ki güzelleştirdin hanemizi, iyi ki sorular sordun, büyüttün bizi, iyi ki bu kadar iyi bir abla oldun, iyi ki itiraz ettin, iyi ki eleştirdin, iyi ki büyüdün, iyi ki sevdin…

Az evvel uyumadan önce omzuma yatıp ” Burda yatmak yerde yatmaktan çok daha huzurlu” dedin. İnşallah seneler geçse de omzum huzur versin sana.

Bu mektubu yazarken, baban yanıma geldi, ne yaptığımı sordu. Sana mektup yazdığımı söyledim . “Benden selam söyle ” dedi. Geleceğe ulaşacak bir selamın var yani:)

Seni çok seviyoruz canım kızım. Hiç bir şey hatırlamasan da bugünlerden, bunu hep hatırla ve hisset isterim.

Seni çok seven

Annen

21. Ağustos- 01.26

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir