Nur

6.yıl

Canım Nur’um

Bugün merakla ” ne zaman” diye sorduğun doğum günün. Büyümeyi o kadar hevesle bekliyorsun ki… Artık 7. yaşına girdim diye sabahtan beri mutlulukla dolaşıyorsun.

Sayılar senin için hep önemli oldu. İnsanların isimlerinden çok yaşlarını sordun yine tüm yıl boyu. Bizim yaşlarımıza göre hesaplama yaptın. Biliyorum bizim yaşlarımız senin için epey büyük gözüküyor oradan. Bu yaşlara geldiğinde, zamanın hızına sen de inanamayacaksın. Tıpkı benim her yıl, nasıl bu kadar çabuk büyüdüğünüze inanamadığım gibi.

Bu yıl yeni okul, yeni arkadaşlar, yeni sorumluluklar seni bekliyor olacak. Çünkü sen bir okullusun. Okuma yazma bilecek olman beni bile heyecanlandırıyor.

Senin hayata karşı coşkunu öyle hayretle takip ediyorum ki, bir ömür o coşkunun koruyucusu olmak istiyorum Rabbim nasip ederse. O coşku, seni sen yapıyor çünkü. Haylazlıkların, öfkelerin , kırkınlıkların, kıskançlıkların, utangaçlıkların, korkuların, hissettiklerin öyle tatlı ki, insanın sana kızabilmesi mümkün olmuyor bu sebeple. Tüm bu sevimliliğinin yanında, içindeki bitirim çocuk halleri de pek şaşırtıcı:)

Dağıtmak benim işim diyen hallerin, gece ” babaaa” diye seslenişlerin, ” hep yanımda olmak isteyişin” , ” çikoltaya olan tutkun bu yıl ardımızda bıraktıklarımızdan.

Ha bir de kedilerle olan ilişkin var. Başta korktuğun, sonra kucağından indirmediğin bir lişki… sokaktaki kediler, uzanıp senin onları sevmeni bekliyor, hatta yoğun sevginden bunalıyorlar:)

Canım yavrum!

İyi doğmuşsun… En önemlisi iyi ki bize doğmuşsun. Rengarenk hallerini sevdiğim güzel kızım… Rabbim emeğin, dostluğun ve vefanın kıymetini bileceğin bir ömür nasip etsin sana…

Seni hep çok seven annen….

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir